Bu sezon alışverişe çıkarken bilmeniz gereken 4 önemli trendi sizinle bir çırpıda paylaşıyorum. Böylelikle hazır indirimler devam ediyorken ama havalar da soğumaya başlamışken akıllı yatırımlar yapmak ve yeni sezona hazırlanmak daha kolay olacaktır;)

1- Çorap botlar

Bu sezonun olmazsa olmazı, ilk görüşte yok ben bunu herhalde giymem dedirtecek en önemli trend, bilekte biten çorap botlar! İster ince ister kalın topuklu olsun, ister sivri ister yuvarlak burunlu, ister saten ister file, bu kadar seçenek arasından birini seçmek size kalmış durumda. Ben ısınma turlarına Stradivarius kalın topuklu olanlarla başlamayı düşünüyorum.

 

2- Kırmızı

Kırmızıyla aranız nasıl olursa olsun bu sezon dolabınızda mutlaka kırmızı bulunsun! Evet sezonun rengi kırmızı, mümkünse en can alıcısından! İster baştan ayağa giyinin ister tek bir parçayla yetinin ama üzerinizde bir kırmızı bulundurun. Bu trende de başlamak için en uygun parça kırmızı dökümlü kazaklar! Serinlemeye başlayan yaz akşamlarında denim şortların üstüne giyerek işe koyulabilirsiniz.

3- Maskülen şapka

Ben demiştim demek istemem ama bu trendi geçen sene uygulamakla kalmadım, aksesuar sitem www.excusezmoi.co da satışa bile sundum. Neyse trendi geçen sene yakalayamadım diye üzülmeyin, bu sezon en cool tavrınızı ve kaptan şapkanızı takmayı unutmayın. Biraz Kate Moss biraz Alexa Chung ruhu sizinle olsun!

4- Gümüş / Lame

Geçen sene başlayan metalik trendi bu sezon yerini tamamen gümüş ışıltılara bırakıyor. Silver botlar bu trendin en hit hali ama siz ister kıyafetlerde ister aksesuarlarda bu trendi kolaylıkla yakalayabilirsiniz. En güzel tarafı ise yaz sezonundan kalma silver parçalar yakalayarak yeni sezona kolaylıkla uyarlayabilirsiniz. Ben çoktan İpekyol’dan 86 Tl’ye aşağıda gördüğünüz pantolonu kaptım bile;)

5 dakikada hızlıca yeni sezona giriş sağladık diyebilir miyiz? Bence evet! İkinci dersi iple çekenler kimler?:)