Kar yağdı yağacak, sen kalkmış ilkbahar yaz trendlerinden bahsediyorsun diyorsanız, önce bi durun soluklanın. Birkaç ay sonra kalın kazaklarımızı çıkarıp yeni sezona geçiş yaparken düşünün kendinizi. Biraz ön hazırlığın kimseye bir zararı olmaz, aksine vitrinlerden indirim yazılarının eksik olmadığı şu günlerde bir sonraki sezona yatırım yapmaya itirazı olan?

İlkbahar Yaz 2013 sezonunun en önemli trendlerinden biri şeffaflık, saydamlık, transparanlık; nasıl hitap etmek isterseniz! Blog sahibesi Cindrella olunca şeffaf ayakkabılar da ekstra heyecan yaşatıyor:) Trendin en fazla görüldüğü defile Valentino olmuştur desem yalan söylemiş olmam. Valentino zımbalarını şeffaf clutchlarda, ayakkabılarda hatta trençkotlarda görmeye hazır olun. O güzelim derilerden sonra pleksilere biraz burun kıvırsam da alışacağımıza hiç şüphe yok.

Michael Kors’un şeffaf bant ve şeffaf topukla tasarladığı ayakkabılar harika! Gözlükleri pas geçtiğimi söylememe gerek yok sanırım.

Ve gelelim kalbimi onikiden vuran Chanel ayakkabılara, ancak bu kadar zarif olabilirdi. Chanel’in devasa şapkaları da bu trendden nasibini almış. Givenchy’nin metal detaylı şeffaf boyun cuffları ve geometrik dizayn ayakkabıları da alkışı hakediyor.