Bu sezon moda dağarcığınıza girmesi gereken en önemli kelime: Mule! Başka bir deyişle terlikler, ilkbahar/yaz sezonunda hiç olmadığı kadar trendy olacaklar. Evet geri dönüyorlar ama bildiğimiz terliklere pek benzemiyorlar.

Daha cool, daha modern, daha şık… Özellikle kapalı burunlu olanlarından edinip şimdiden giymeye başlayabilirsiniz. Peki ‘Mule’ları nasıl giymek gerek sorusunun yanıtı ise oldukça basit. ‘Make it simple’ yani mümkün olduğunca basit tutun. Jean + deri ceket, Midi etek + sweatshirt, Cigarete pantolon + ceket gibi… Şimdilik en ünlü markaların podyumlarında karşımıza çıkmış olsa da ilkbahar/yaz sezonu mağazalara girmeye başladığında heryerde göreceğimize hiç şüphe yok! Her ne kadar ilk başta göze çok hoş gelmese de ( özellikle önden çıkan parmaklar) zamanla alışıp, bu modaya ayak uyduracağınız konusunda bahse girebilirim;)

mules mules1

What’s up with all these “ugly” shoes lately ? First we had the Birkenstock invasion last summer, then the Stella McCartney platforms and now mules are making a comeback ?

Stars of the new Céline spring 2014 campaign, designers like Altuzarra, Victoria Beckham or Alexander Wang are making mules the next season’s new it-shoes. It still needs to grow on me tho. What do you guys think ? Hot or not ?