Gelelim bu kadar yiyorsun ama nasıl kilo almıyorsun, formunu nasıl koruyorsun sorularının cevabına:) Açıkçası çocukluğumdan beri hiç kilo problemi çekmedim. Ortaokul ve lise yıllarımda profesyonel basketbol oynadım, biraz da metabolizmamın yardımlarıyla bugünlere kadar geldim:) Ama artık kendim için bir şeyler yapmalıyım diyerek fırsat buldukça bol bol yürüyüş yapmaya ve koşmaya başladım. Evet üşengeçliğimi üstümden atıp bunu düzenli bir hale getirmek çok kolay olmadı. Ama sonrasında farkettim ki hem açık havada yürüyüş yapmak zihnimi boşaltıyor hem de kendimi iyi hissettiriyor… Ben de şimdiye kadar, hiç vaktim yok bahanesine sığındım ama insan isteyince o vakti çok kolay yaratabiliyormuş, gördüm.

Bir de yol arkadaşım var, tanıştırayım, Pumatrac! Telefonuma indirdim ve yürüyüşlerimizi artık beraber yapıyoruz. Kilometre başı bana haber veriyor, kaç dakikadır yürüdüğümü söylüyor, hızımı ölçüyor, istatistikler oluşturuyor, daha önceki günlerle kıyaslıyor, kısacası yürüyüşlerimle ilgili her türlü bilgiyi bana sunuyor, ben de kendimi böyle çok daha rahat motive ediyorum, hatta abartıp skorlarımı twitterda bile paylaşıyorum:)

_MG_0776

Telefonsuz olmaz ama hareketimi de kısıtlamasın diyorsanız en rahatı kol bandı… Ben Oysho’dan edindim bir tane!

_MG_0780 _MG_0801

Koşu ve yürüyüşler için ayakkabı tercihim ise Puma Faas 300 modeli. Şimdiye kadar giydiğim en rahat ayakkabı dersem sanmayın ki abartıyorum… Hafif, rahat ve biz kadınlar için olmazsa olmaz ‘şık’ 🙂

_MG_0837 _MG_0841

6 km’yi tamamen koşacak kondisyona henüz erişemedim, şimdilik 3 km yürüyüş yapıyorum, 3 km ise koşuyorum. Eve geldiğimde ise yaklaşık 20 dakika mat üzerinde pilates bantı ile karın, kol ve sırt çalışıyorum. Biraz da yediklerime dikkat edersem eğer, inanıyorum ki sağlıklı günler beni bekliyor:)

Siz de bugün bir karar alın ve uzun zamandır ertelediğiniz sportif faaliyetlere bir başlangıç yapın. İnanın kendinizi daha mutlu, daha çekici, daha fit ve en önemlisi de sağlıklı hissedeceksiniz. Bir de her istediğiniz kıyafeti giyebilmenin hayalini kurun, bence artık hazırsınız;)

_MG_0886

 

 In these days, i have some changes in my life and i got some decisions, one of them is about healthy life.  I started running everyday and trying to eat healthier… Now i can see that, i made so many excusez for the fitness, most popular one was ‘i have no time’. But there is so much time for everything, you just need that desire… I feel better, healthier, and charming more than ever!

By the way, meet my new fitness friend Pumatrac! It’s a running application for the smartphones… It shows the kilometres, minutes, speed also the routes and statistics. It also motivates me:) I share my scores on twitter & facebook at the end of the run:)

Follow on Bloglovin