Siz de 2014’e benim gibi yeni kararlarla girenlerden misiniz? Daha çok spor, sağlıklı yaşam ve sağlıklı beslenme… O zaman bu tarifi seveceksiniz demektir. Tatlıdan sanırım hiç vazgeçemeyeceğim, bu yüzden tatlı ihtiyacımı karşılayacak ama sağlıklı da olacak tarifler peşindeyim. Bu muzlu dondurma da tam öyle. Sadece kakao ve muzla dolapta tatlı krizlerine karşı her daim bir kurtarıcınız olacak.

İçindekiler: 3 muz ve 2 tatlı kaşığı kakao

_MG_1902

Muzları doğrayıp bir tabağa koyup buzluğa atıyoruz. Buzlukta 30-45 dk kadar bekliyorlar.

_MG_1905

Sonra çıkarıp blendera atıp püre kıvamına gelene kadar çırpıyorsunuz. Ardından kakaoyu da ekleyip tekrar karıştırıyorsunuz.

_MG_1907 _MG_1909

İster karıştırdıktan hemen sonra puding gibi yiyebilir isterseniz de tekrar buzluğa atıp dondurup, sonra dondurma gibi de yiyebilirsiniz.  Bon appetite!

_MG_1916

 

Are you making new decisions for 2014? More fitness, cleaneating or healthy lifestyle? Yes, i am. This is why i am looking for healthy snack recipes. This is one of them. When i get crazy for the desert, it will be always in the fridge and i will choose healthy snack. 

Ingredients: 3 bananas & 2 sp cacao

Chop the bananas and put them in the freezer. After 30-45 minutes, they are ready for the blender. When all the bananas are mashed, add the cacao and mix them all. You can either eat it like puding, or put it back to the freezer and eat it frozen. Bon appetit!