Pazar günü sonlanan istanbul fashion week’e hızlı bir bakış atmak ister misiniz?

Biz bloggerlar için fashion week demek biraraya gelmek, güzel vakit geçirmek ve tam zamanlı moda konuşmak demek:)

Kimi zaman defileler boş koltuklara yapıldı.
Organizasyonu iyileştirmeye çalışan İtkib kafa karışıklığından ileriye gidemedi. İşte kanıtı. Davetli, basın, kameralı basın ve PR kartı verdiler bana:)
Basın odası bu sene çok iyi hazırlanmıştı. Gerçi kapıdaki güvenliği basın oldugumuza ikna etmemiz uzun zaman aldı ama sonunda kabullendiler bloggerların da basın olduğuna…
Tuğçe Kazaz sadece Gizia defilesinde podyuma çıktı ama birçok defileyi de izlemeyi ihmal etmedi… Güzelliği ve tarzına hayran kaldım.
Sevcan’ın stilini beğendim, abartısız şıklık…
Bu sene podyum dünya standartlarına ulaşmıştı. Bir de o her defileden önce davetlilerin gözü önünde açılan muşamba örtü olmasa…
Keşke barkovizyona geçen senelerde olduğu gibi podyum görüntüsü verilseydi, biz de model geçip gittiğinde boş boş etrafı izlemeseydik.
Ama defile alanının hakkını yemeyelim. Bu sene giriş, çıkışlar, oturma düzenleri yeterli ve iyiydi. Belki sıralar arasında biraz daha yükselti iyi olabilirdi.
Mia’nın çantası ve ayakkabıları!
Markafoni’nin mottolu defterlerine bayıldık.
Günseli Türkay defilesi öncesi modellere koleksiyonun hikayesi anlatılıyor, prova alınıyor.
Günseli Türkay defilesinde saç ve makyaj harikaydı. Modellerin saçlarındaki fincanlar, porselenler ve çiçekler koleksiyonla çok güzel bağdaşmıştı.

Damat Tween defilesi moda haftasının en merakla beklenen defilesiydi. Dünya gözüyle Dita Von Teese’i de görmek kısmet oldu:)

Backstageler sandığınız kadar eğlenceli yerler değil maalesef. Hep bir kargaşa, telaş, koşuşturmaca…
Defile öncesi kıyafet kontrolleri yapılıyor.
Tweetleri orada ama kendisi yok dediğimiz Koray’ı defilede yakaladık:P
Fashion Week’in en konuşulanlarından biri Özgür Masur defilesinde ayakkabısının topuğu düşen modeldi. Hiç bozuntuya vermeden parmak ucunda defileyi tamamladı.
Çoğu defileyi front rowdan izlememiz bazı dergilerin canını sıktı. Ne diyelim alışacaklar…