İkinci el alışveriş hakkında ne düşünüyorsunuz bilmem ama ben yurtdışına çıktığımda ikinci el ve vintage dükkanlarını dolaşmayı çok seviyorum hatta her defasında bizde niye bu tarz dükkanlar yok diyerek bol bol hayıflanıyorum.

Bir de her sezon dolaba eklediğimiz yeni yeni kıyafetler, ayakkabılar, çantalar var ki bir kısmının da dolaptan gidip yenilerine yer açılması gerekiyor:) Ben gidenlerin yerine hep daha güzellerinin geleceğine inanıyorum bu yüzden bekletmekten ziyade gitmesi taraftarıyım. Bazı kıyafetler ihtiyaç sahiplerine gidiyor tabi ki, ama bir de çok beğenerek aldığımız, çok paralar ödediğimiz, vermeye kıyamadığımız ama dolapta daha fazla bekletmek istemediğimiz parçalar oluyor. İşte hem ikinci el lüks ürünleri oldukça ucuza alıp hem de artık yeni sahiplerine kavuşmalarını istediğimiz kıyafetlerimizi, aksesuarlarımızı satabileceğimiz bir sitemiz var Modacruz.com!

Modacruz’un kurucusu Melis Güçtaş uzun yıllar yurtdışında yaşayıp Türkiye’ye döndüğünde ikinci el lüks ürünlerin alınıp satılabileceği bir platform eksikliği hissetmiş ve Modacruz’un temellerini atmış. Ben fikri duyduğumda çok sevdim hatta hemen alışveriş bile yaptım:) Hatırlarsanız ara ara garage sale’ler yapıp giyemediğim, alıp dolapta beklettiğim, 1-2 kez giyilmiş parçalarımı satışa çıkarıyordum. Artık bunu sürekli yapabiliyor olacağım çünkü her kullanıcının bir dolabı oluyor ve istediği zaman ürünlerinin fotoğraflarını çekip yükleyebiliyor.

Geçtiğimiz hafta pazartesi günü  Karaköy Naif’te blogger arkadaşlarımı Modacruz’la tanıştırmak hem de güzel bir haftaya başlamak üzere keyifli bir sabah kahvaltısına ev sahipliği yaptım. Modacruz’dan, biz kadınların ikinci el ürünlere nasıl baktığından, nelerimizi satışa çıkaracağımızdan bol bol bahsettik. Hatta bir de sürpriz birkaç projeden konuştuk, ilerleyen günlerde onları da duyuruyor olacağım.

Hazır yeni sezon alışverişlerine başlayıp, yazlıkları kaldırırken sizi de dolapta temizlik yapmaya davet ediyorum. Ben ayırmaya başladım bile, hadi siz de dolabınıza bir göz gezdirin belki karşılıklı alışveriş yapıyor oluruz;)

modacruz (62) modacruz (121) modacruz (113) modacruz (1)