Mercedes Benz Fashion Week Istanbul biteli günler oluyor ama ben ancak fırsat bulup olan biteni sizinle paylaşma imkanı buluyorum. Uzun uzun yazılarla anlatmaktansa moda haftasının fotoğraflarla bir özetini gözden geçirmeye ne dersiniz?

Moda haftası demek günler öncesinden ne giyeceğini düşünmeye başlamak demek:) İnci’nin yeni sezonundan en şık ayakkabıları kaptım, moda haftasının yolunu tuttum.

IMG_8023

İlk defile Mehtap Elaidi’nin Less koleksiyonuna aitti. Defile öncesi Antrepo 3’e gidip etrafı şöyle bir gözlemleyince Mercedes Benz sponsorluğu ve organizasyon şirketi IMG’nin varlığı hemen kendini hissettiriyor

IMG_8033

İlk gün için tercihim Godd Design deri ceket ve H&M gözlükler oldu…

IMG_8055

 

Defile boyunca Lumia 920’ler elimizden düşmedi. #lumialightsfashion hashtagiyle olan biteni sosyal medyadan Lumia’nın çektiği harika fotolarla paylaştık.

IMG_8057

Tanju Babacan defilesine gelen Bülent Ersoy, podyuma çıkan Nil Karaibrahimgil’den daha çok konuşulsa da Tanju Babacan imzalı yumurtalar Nil’le pek keyifliydi.

IMG_8070

Songül Cabacı’nın stüdyoda sergilediği yeni koleksiyonunun her bir parçası arzu nesnesiydi ama bu pelerin, kesimi, modeli, detaylarıyla harikaydı!

IMG_8086

2. gün soluğu Jale Hürdoğan’ın backstage’inde aldık. Makyajın ustaları Rıfat Yüzüak ve Fevzi Altun Avon ürünleriyle harikalar yaratıyorlardı.IMG_8097Özge Ulusoy’un makyajı Seçkin Sunguç’un elinden çıkıyordu.

IMG_8102

Begüm Salihoğlu’nun Couture defilesi her kadının rüyalarını süsleyecek kadar güzeldi.

IMG_8107

Gelinliğin sırt dekoltesi ise göz kamaştırıcı…

IMG_8111

Jale Hürdoğan defilesi tam anlamıyla Grunge akımından nasibini almıştı. Şifon elbiselerle kombinlenen yün bereler ve eldivenleri çok sevdim.

IMG_8121

2. gün karalar bağladım, Godd Design asimetrik siyah elbisemi giydim, Nokia Lumia’da siyah kıyafetime eşlik etti:)

IMG_8129Tuvanam defilesinin en dikkat çeken elbisesi, transparan detaylı payet elbise Didem Soydan’ın üzerinde…

IMG_8146Niyazi Erdoğan’ın Hun imparatoru Attila’dan esinlendiği koleksiyondaki iki tonlu ceketleri çok başarılıydı.

IMG_8150

Fashion week boyunca giydiğim kıyafetlerin tasarımcısı Tuğba Ergin de ilk defilesini stüdyoda sergiledi. Dans şovları eşliğinde teatral bir havada sergilediği koleksiyonu izleyen herkesi büyüledi. Tebrikler Tuğba Ergin!

IMG_8200

Bir diğer merakla beklediğim defile Nihan Peker’e aitti. Beni şaşırtmayacağını emindim ama bu kadarını da beklemiyordum. Nihan sade ve sofistike tarzını bu koleksiyonunda da sürdürmüştü. Xlarge mektup çantalar, beyaz gömlekler, taş desenleri her şey harikaydı. Mert Aslan, Nihan Peker Türkiye’nin Helmut Lang’i demekle çok haklı! IMG_8207 IMG_8209 IMG_8221 IMG_8229 IMG_8231

Defile aralarında Karaköy’ü de keşfetmeyi ihmal etmedik. Birbiri ardında açılan kafeler Karaköy’ü gittikçe popüler hale getirmeye başladı. Karaköy Ops’u gidilmesi gerekenler listenize ekleyebilirsiniz.

IMG_8234

Serap’la topukluları attık Nike’ın en rahat ve en moda modellerini giyip fashion week’te hem rahat hem de şık olabilineceğini gösterdik.

IMG_8256

Özlem Kaya her defilesiyle çıtayı yükselten, hep ayrı bir yere koyduğum bir tasarımcıyken bu kez beni hayal kırıklığına uğrattı, sanırım beklentilerim çok büyüktü.IMG_8276

Gamze Saraçoğlu defilesinin backstage’inde önce Didem Soydan’a makyaj yapılışını izleyip ardından podyuma çıkacak parçalara göz atma imkanı buldum.IMG_8278 IMG_8283

Kith&Kin’in yaşam döngüsünü anlatan koleksiyonu da gerek sunumu gerek tasarımlarıyla başarılıydı.IMG_8304

Enerji kaybına karşılık bol bol Granola yedik, pişman değiliz:)IMG_8311

Güneydoğu’daki kadınların iş gücüne katılımına destek veren ve tüm geliri bağışlanan Argande defilesi de bir o kadar renkli tasarımları barındırıyordu. IMG_8316

Kürkleri nedeniyle tüm tepkileri toplayan Hakan Akkaya defilesi her şeye rağmen oldukça başarılıydı. Yelekli takımlar favori parçalarım oldu.
IMG_8390

Hakan akkaya defilesinde bir diğer beğendiğim parça da zigzag desenli maxi elbise…IMG_8395

ADL + Cengiz Abazoğlu defilesinin en dikkat çeken parçası bol transparanlı nar çiçeği elbise….

IMG_8416

Ve herkesin aklına Dolce&Gabbana defilesini getiren leopar elbiseli kapanış…IMG_8417

En merak edilen koleksiyonlardan biri de Deniz Berdan’a aitti, kuşkusuz herkesin ortak fikri çok başarılı olduğu yönündeydi.

IMG_8427 IMG_8428

Ve son defile Özgür Masur’a ait… En çok ünlünün katıldığı, en çok davetlinin olduğu ve en kalabalık defile olarak zihinlerimize kazındı.

IMG_8444

4. gün boyunca neler giymişim diye bakalım, sizin favoriniz hangi günün kombini?

IMG_8453

Bir moda haftasını daha geride bırakmanın haklı gururunu yaşıyorum:)

IMG_8454
Ve son olarak backstage’de neler yaşanıyor merak ediyorsanız sizi bu videoyla baş başa bırakıyorum:)