Bir moda haftasının daha sonuna geldik. Yorulan bünyelerimizi dinlendirmek için ardından gelen uzun bayram tatili harika oldu! Bu sene defilelere biraz devamsızlık yapsam da işten ve hastalıktan bulduğum vakitlerde soluğu Kuruçeşme Arena’da aldım. Malum bu sene moda haftamız denize nazır olsun denilmiş ve Kuruçeşme Arena’ya konuşlanmıştı. Evet deniz kenarında olması, geniş bi alanda yapılması gibi bir çok güzel tarafı olsa da ben yine de ulaşımın daha rahat olduğu bir yerde yapılmasını tercih ederdim. IMG’den yapılan açıklamaya göre de İnönü Stadyumu’nun altında bir alan yapılacak ve moda haftamızın yeri artık sabit olacakmış.

Mercedes Benz iki sezondur sponsor ve organizasyon kesinlikle daha planlı, programlı, düzenli… Umarım Mercedes Benz sponsorluğunda devam eder moda haftamız.

Deniz Berdan’ın koleksiyonu bu sene en çok konuşulan koleksiyonların başında geliyordu. Desenleri ve farklı modelleriyle hep merakla bekleniyor Deniz’in koleksiyonları… Bu sene styling, makyaj, saçlarla herşeyi bir üst seviyeye taşımış ve harika bir koleksiyon çıkarmıştı Deniz. Koleksiyonun desenlerini ise  Berk Öztürk çizdi. Berk’in başarılı işlerini takip etmeliniz! http://berkozturk.deviantart.com/

_MG_8854_MG_8845 _MG_8850

_MG_8861

Mercedes Benz ve American Express sponsorluğunda gerçekleşen fashion week düzeni oldukça güzeldi. Habitatın dekore ettiği alan, Mercedes Benz lounge, ve defile alanını kuşbakışı gören Sky Box lounge oldukça güzel düşünülmüştü. Defile alanındaki oturma düzeni geçen senekine oranla daha küçüktü. Front row savaşları yaşandı mı tabiki yaşandı! Artık herkesin belli bir yeri olmasına rağmen çoğu zaman yerlerimize oturan başka insanlar kaldırılamadı bile… İsim yazılı oturma düzenine geçmenin zamanı bence çoktan geldi.

_MG_8945 _MG_9006

Merakla defilesi beklenen bir diğer isim ise Serdar Uzuntaş’tı. Daha önce Londra Moda Haftası’nda ve Pitti Uomo’da koleksiyonlarını tanıtan tasarımcı ilk kez ülkemizde koleksiyonunu görücüye çıkardı ve çok beğenildi. Deniz kabuklarıyla bezenmiş Nike AirMaxler, İngiliz kolej öğrencilerinden ilhamla tasarlanmış takımlar, sortlar, mayolar bizi Brighton sahillerine götürdü.

_MG_9008 _MG_9011 _MG_9014 _MG_9018 _MG_9019

Moda haftasının en zor kararı topuklu mu düz mü? 🙂

_MG_9047

Sinem, Excusez Moi‘dan aldığı Mira Gold modeli gözlükleriyle moda haftasında objektifime kocaman gülümsedi:)

_MG_9051

Istanbul Moda Haftası’nda görmeyi özlediğimiz isimlerden biri Günseli Türkay… Yine desenleri ve günlük hayata kolayca uyarlanabilen tasarımlarıyla onu özlediğimizi hissettirdi.

_MG_9054 _MG_9059

Stüdyo şovlarından en iyisi hiç kuşkusuz Kith & Kin markasıyla tanıdığımız (daha önce bana hatırlarsınız çok güzel bir elbise tasarlamıştı) Serra Kefeli’ye aitti. Motel konseptiyle tasarlanmış stüdyo sunumunda girişte verilen Motel anahtarlığımızla bizi nelerin beklediğini az çok tahmin ediyorduk. İçeri girdiğimiz de ise bizi 50’lerin ihtişamlı havuz partisi karşıladı! Serra’nın imzası haline gelen mayolar, çıt çıtlı bodyler ve kalem etekler yine harikaydı. _MG_9062 _MG_9067 _MG_9072 _MG_9073 _MG_9074 _MG_9077 _MG_9078

Özlem Kaya, koleksiyonunu hep heyecanla beklediğim tasarımcılardan biri olmuştur. Adını pek duymasak da, ünlülerin tasarımcısı diye bilmesek de moda dünyası onu çok yakından takip ediyor. (Dip not:Seda Domaniç o gün Özlem Kaya pantolonuyla defiledeydi.) Kendini hep geri planda bırakarak her seferinde harika bir koleksiyonla izleyenleri hep şaşırtmayı başarıyor. Belki bunu söylediğime kızacak ama geçen sezonki koleksiyonu beni ne kadar hayal kırıklığına uğrattıysa bu seneki koleksiyon da o derece hayran bıraktı! Hep farklı yine farklı…

_MG_9080

_MG_9098 _MG_9102 _MG_9109

Ve Niyazi Erdoğan… Artık imzası haline gelen pixelleri bu sefer doğduğu toprakların meyvelerinden ilhamla tasarlayıp koleksiyona dahil etmişti. Defileyi izleyen erkekleri biraz cesaretlendirdiğini ümit ederek, renk ve modelleri çok beğendiğimi söyleyebilirim.

_MG_9176 _MG_9178 _MG_9190

İşte böyle bir Mercedes Benz Fashion Week Istanbul’un daha sonuna geldik! Dilerim tasarımcıların harika koleksiyonlar hazırladığı, satın almacıların en ön sıraları doldurduğu, yabancı basının çok yakından takip ettiği, programın düzenli işlediği, sadece defileye gelen ünlülerin konuşulmadığı bir fashion week bizi bekliyor olur.