Biraz gecikmiş olsam da gündemden vakit bulup ancak moda haftası fotoğraflarını paylaşabiliyorum. İşte Mercedes Benz Fashion Week Istanbul boyunca benim objektifime takılanlar…

Moda haftası boyunca kıyafetlerim Modagram’dandı. Çok keyifle giydiğimi söyleyebilirim. Özellikle Oopscool’un Modagram için hazırladığı koleksiyonun desenlerini çok sevdim.

mercedes benz fashion week istanbul

Moda haftası boyunca ayakkabı ve çantalarım da Aldo’nun yeni koleksiyonundandı. Moda haftası uğruna topuklu ayakkabılarla tüm gün dolaşmak mı, hayır pek benlik değil:) Slip onlar, oxfordlar ve dolgu topuğuna güvenerek seçtiğim mulelarımla pek rahat bir moda haftası geçirdim.

mercedes benz fashion week istanbul

Jale Hürdoğan’ın şimdiye kadar izlediğim en iyi defilesiydi diyebilirim. Hem koleksiyon bütünlüğü hem de kıyafetler oldukça başarılıydı. Kumaşlar, formlar çok şık gözüküyordu.

mercedes benz fashion week istanbulArtık her sene merakla beklenen defilelerin başında geliyor Deniz Berdan. Bu sene de Horon temasıyla , müzikleriyle yine çok renkli bir koleksiyona imza atmıştı. Artık Deniz Berdan’la özdeşleşen baskılar da her koleksiyonda harika bir hal alıyor.

mercedes benz fashion week istanbul

En başarılı erkek koleksiyonlarından biri Emre Erdemoğlu’na aitti. Kumaşlar, kesimler, fitting herşey çok doğruydu bir de üstüne Alexander Kokoskeriya’nın stylingi gelince çok başarılı bir defile çıktı ortaya.

mercedes benz fashion week istanbul

Bence podyumun naif prensesi Nihan Peker. Koleksiyonları ben de hep çok saf duygular uyandırıyor. Kıyafetleri hem çarpıcı hem de çok zarif. Pudra, beyaz, gri, lacivert renk skalasındaki koleksiyonda cutoutlar, croptoplar, örgüler, midi eteklere yer vermişti Nihan.

mercedes benz fashion week istanbul mercedes benz fashion week istanbul mercedes benz fashion week istanbul

Belki onları Ajda Pekkan’ın tasarımcısı olarak tanıyor olabilirsiniz ama harika işlere imza atıyorlar. Raisa-Vanessa Sason kardeşlerden bahsediyorum. İlk bakışta, payetlerin, dantellerin, işlemelerin bir arada kullanılması çok göz yorucu gibi gözükse de koleksiyonun bütününde doğru bir ritim tutturulmuştu. Modellerin L’oreal Ombre’yle boyanan saçları da koleksiyonun bütünlüğüne yakışmıştı.

mercedes benz fashion week istanbul mercedes benz fashion week istanbul mercedes benz fashion week istanbul mercedes benz fashion week istanbul mercedes benz fashion week istanbul mercedes benz fashion week istanbul

Burçe Bekrek denilince benim aklıma önce kumaşları geliyor, çünkü gerçekten kumaş seçimleri ve kumaş teknolojisi bir harika! Sonrasında günlük şıklığı bile çarpıcı hale getiren formları geliyor ki bu koleksiyonunda da bunu oldukça güzel gördük. Spagetti askıları farklı kullanmasını sevdim. Cutoutları, kendiniyle özdeşleşen kumaş kıvrımları ve koleksiyona hakim minimalist ama kendinden emin duruşu çok beğendim.

mercedes benz fashion week istanbul mercedes benz fashion week istanbul mercedes benz fashion week istanbul mercedes benz fashion week istanbul mercedes benz fashion week istanbul

Saçlarım için moda haftası boyunca imdadıma Kerastase yetişti ve hergün saçlarım Kerastase couture styling ürünleriyle şekillendirildi. Backstagete sadece modellerin saçı yapılacak değil ya:)

mercedes benz fashion week istanbul mercedes benz fashion week istanbul

Ayhan Yetgin’in minirunwayine bayıldığımı söyleyebilirim. İlhamını Rüzgar Erkoçlar’dan alan Ayhan Yetgin, koleksiyonunu kısacık peruklarla podyuma çıkmış modeller eşliğinde sundu. Koleksiyona hakim maskülen hava, detaylar, kesimler benim gibi maskülen giyinmeyi seven biri için tüm koleksiyona sahip olma isteği uyandırdı.

mercedes benz fashion week istanbul mercedes benz fashion week istanbul mercedes benz fashion week istanbul mercedes benz fashion week istanbul mercedes benz fashion week istanbul

Moda Haftası’nın en bu dünyadan uzak defilesini Tanju Babacan gerçekleştirdi sanırım. İzlemesi eğlenceliydi ama hepsi bu kadar.

mercedes benz fashion week istanbul mercedes benz fashion week istanbul

Karaköy’ün değişen çehresini çok seviyorum. Moda Haftası’nın da Karaköy’de yapılıyor olmasının en güzel tarafı defileler arası çıkıp keyifli kafelerinde oturup dinlenmek, yemek yemek… Komodor’un pizzaları, Baltazar’ın burgerleri bize fashion weekte oldukça enerji sağladı:)

mercedes benz fashion week istanbul mercedes benz fashion week istanbul

Herkes onu konuştu, herkes o koleksiyona bayıldı! Minirunway gerçekleştiren Zeynep Erdoğan, tasarımlarıyla başta benim olmak üzere herkesin kalbini çaldı. Bir anda kendimizi bir fransız filminde bulduk sanki. Püsküller, işlemeler, dantel detaylar… Benim için moda haftasının en iyilerindendi.

mercedes benz fashion week istanbul mercedes benz fashion week istanbul mercedes benz fashion week istanbul mercedes benz fashion week istanbul mercedes benz fashion week istanbul

Bu sene Antrepo’nun dışında gerçekleşen birçok offsite defile oldu. Ritz Carlton’da gerçekleşen Simay Bülbül defilesi de onlardan biriydi. Salona girdiğimizde A46’nın düzenlediği alan gözalıcıydı. Sonra sahneye bir saksafoncu ve harika sesiyle ona eşlik eden bir şarkıcı çıktı. Tam bir Great Gatsby atmosferiydi ama deri ve bohem kıyafetleriyle tanıdığımız Simay Bülbül bir anda o derilere eşlik eden taşlarla bir salon kadını yaratmaya çalışmıştı. Sunum, kıyafetler, müzikler herşey harikaydı ama koleksiyon bence Simay Bülbül’le bütünleşmemişti.

_MG_8917 _MG_8918 _MG_8920

 

Koleksiyonlarla ilgili gözüme takılanlar, yazmak istediklerim bu kadardı, peki organizasyon nasıldı derseniz,

Mercedes Benz’in sponsor olmasıyla ciddi anlamda bir kalite artışı var. Artık herşey daha düzenli, vestiyerinden giriş kartı aldığın bankosuna, vip loungeından, press loungeına, defile alanından, giriş çıkışlara kadar…

Bu sene Antrepo’nun boğaza bakan balkon kısmı açılmıştı ve pek de keyifli olmuştu. Fotoğraf çektirmek ve sosyalleşmek için harika bir alan oluşturulmuştu.

Vip lounge her ne kadar akşam saatlerinde kapasitesinin üzerinde kişi alsa da güleryüzlü garsonlar, eksik olmayan ikramlar ve bolca şarj yeriyle gerçekten ihtiyaçlarımızı çok güzel giderdi.

Organizasyonun en büyük sorunu, burada pr ajanslarına çok iş düşüyor, kimi nereye oturtacaklarını hala bilmiyor olmaları. Önceden lcv yaptırsan bile giriş kartını almaya gittiğinde elinde kalan neresi varsa orayı veriyor. Ya da sektörle hiç alakası olmayan insanları en öne oturtuyor. Zaten defilelere gelen yabancı basın ve buyer neredeyse yok denecek kadar az olduğu için magazin basınına iş yaptıracak ünlüler front rowların vazgeçilmezi oluyor.

Bir de fashion week olsa da en abes kıyafetlerimizi giyip gitsek şov yapsak bundan nemalansak diyen insanlar var onları da kendi hallerine bırakıyorum.

Bir moda haftamızı daha kendimiz izleyip, kendimiz alkışladık. Dilerim bir sonraki organizasyonlar dünya çapında ses getirmeye çalışır.