Bir önceki günün yorgunluğunu atmış olarak cumartesi öğleden sonra tekrar Marmara Forum’daydım. Iconjane, Alışveriş Cini ve Off Ne Giysem’i pazar günü stylingini yapacakları defile öncesi hazırlıklarını tamamlamış, dinlenirken buluyorum.

Casting tamam, styling tamam, sırada saç ve makyaj briefingi var…

Akşam gerçekleşecek olan markalar defilesi için backstage’te kıyafetler çoktan hazırlanmış. Defileye daha saatler var. Şimdi sıra Elle Shopping Fest’in tadını çıkarmakta…

Elle Türkiye moda direktörü Melis Ağazat da o gün için özel olarak Mango’da stil danışmanlığı yapıyordu. Hemen soluğu yanında aldım. Ne yalan söyleyeyim bu kadar neşeli bir karşılaşma beklemiyordum:) Kısa bir sohbetin ardından Mango’dan seçtiği favori parçalardan benim tarzıma uygun bir kaç kıyafet beğeniyoruz. Sade ama şık kıyafetiyle tamamladığı takılardan anlıyorum ki o da benim kadar aksesuar düşkünü… Çiçek desenli turuncu elbiseyi sezonun en hit trendi parkayla birleştirince kalbimi kazanıyor. Evet bir de boynuma kocaman bir kolye, işte şimdi tam benlik oldu:) Ayakkabılar için biraz risk alıyor ve leopar bootielerle tamamlıyor. Bence harika oluyor! En bohem halimle Olsen ikizlerinden rol çalabilirim artık. Teşekkürler Melis Ağazat!

Defilenin başlamasına yarım saat kala son hazırlıkları gözden geçirmek için tekrar backstageteyiz. MAC ekibi işini gerçekten iyi biliyor ve seviyor:) 

Her şey göründüğü kadar toz pembe değil! Az sonra podyumda tüm bakışları üzerine toplayacak olan modeller şimdilik yerlerde dinleniyorlar:)

Nereida Gallardo defile için hazırlanıyor. Kuaför saçını bitirdikten sonra Betty Boop yakıştırması yapıyor, evet gerçekten de saçlar tam Betty Boop modeli:)

Ve Marmara Forum’da yer alan markaların sonbahar/kış 2011 koleksiyonlarının sunulduğu defile başlıyor. Pançolar, kürkler, oversized kazaklar hadi artık kış gelse de giysek dedirtiyor!

Defile modellerin balonlar eşliğinde geçişiyle sonlanıyor. Benim de yavaş yavaş gitme vaktim geliyor.
Marmara Forum fashion week benim için keyifli 2 gün demek oluyor. Ben bu resmi bloggerlık işini artık pek seviyorum:)

Fotoğraflar: Furkan Murat Kaya