Bugün makyaj çantamı boşaltıp gözler önüne serdim. Günlük hayatımda naturel makyaj yapıyorum. Pürüzsüz bir cilt, eyeliner ve rimel çoğu zaman yeterli oluyor. Eğer vaktim varsa göz makyajıma biraz bronz dokunuş eklemeyi de seviyorum. Dudaklarım için nemlendiricim hep çantamda oluyor, yoksa eyvah! Yine doğal tonlarda lipglosslar yaşıyor makyaj çantamda:) Bir de kaş tarağı ve kalemi! Fırçaların gücünü de küçümsemeyin…

makyaj malzemeleriGüzel bir makyaj için güzel bir cilde ihtiyacımız var. Makyaj öncesinde cildinizi yeterince nemlendirmeye özen gösterin. Cildim için fondöten yerine BB krem sürmeyi tercih ediyorum. L’oréal skin perfection serisinin BB kremini sürüyorum. Kapatıcı özelliği oldukça iyi, üzerine incecik bir kat Yves Rocher pudra sürüyorum. Bu pudrayı uzun zamandır kullanıyorum ve çok memnunum. Bronz tarafını da elmacık kemiklerime allık olarak kullanıyorum.

skin make upGelelim gözlere… Clinique Chubby stick farımı kolayca sürüp, üzerine Yves Saint Laurent kalemle ince bir eyeliner çektikten sonra MAC zoom waterfast lash rimelimi de üst kirpiklerime sürüp makyajımı tamamlıyorum. Artık hazırım!

eye make up

Sizin makyaj çantanızda neler var?:)