Bu hafta L’oreal Paris’in Olağanüstü Güzellik Kongresi için Paris’teydim. Hem 2014’ün yepyeni ürünleri uzmanlar tarafından tanıtılacak, hem de L’oreal Paris’in dünyaca ünlü güzellik elçisinin açıklanacağı bir kokteyl düzenlenecekti. Salı günü sabahtan uzmanlar eşliğinde workshoplar başladı. İlk olarak saç bakım alanındaki en yeni teknoloji Fibralogy’yi dinledik, ince telli saçlar da artık hacimli olabilecekmiş:) Sonrasında ise en doğal renklerin yakalandığı yeni saç boyası Prodigy tanıtıldı. workshop’un sonunda Saç rengi tasarımcısı Christophe Robin’e bana önerebileceği bir saç rengi olup olmadığını soruyorum ve doğal rengini asla değiştirmemem yönünde tavsiyemi alıyorum:)

This week i was in Paris for attending the L’oreal Paris Extraordinary Beauty Congress. On Tuesday , we started with the haircare workshop. We listened the new fibralogy technology that volumizes the thin hair and also Prodigy was launched which gives the perfect natural color to the hair. Then we tried the new nailpolishes! Top coat nails are the new trend and the pastel colors are so amazing! I love all of them… Extraordinary couture make up gives couture touch to the make up! So couture mascara ve eyeliner are perfect and also the lipsticks are glamarous touch to the lips! Skin perfection series will make us having a beautiful skin! At the end of the day, it was the time for announcing the new face of L’oreal Paris! The doors opened and beautiful Blake Lively came inside with the huge applouse! She looked gorgeous in the Balmain dress. After the coctail, i got the chance to have a photo with her, It was an unforgettable moment… It was such an honour to be choosen for this organization. Thank you L’oreal Paris Turkey for the great moments at Paris:)

_MG_0281 _MG_0285 _MG_0287 _MG_0283

Sırada L’oreal Paris’in yepyeni ojeleriyle randevumuz var. Top coat ojeler seçtiğiniz bir rengin üzerine uygulanıyor ve tırnakta çok güzel bir etki yaratıyor. Grace Kelly, Coco Chanel, Jackie-O ‘dan esinlenen ve isimlerini alan ojeler harika! Tercihimi siyah beyaz Coco Tweed’ten yana kullanıyorum:)

_MG_0299 _MG_0300

 

_MG_0292_MG_0296Makyajda couture etkisi yaratan yeni makyaj malzemeleriyle tanışmak için başka bir salona geçiyoruz. Uzmanlar bizi karşılıyor ve hem teknolojiden hem de koleksiyonun nasıl oluştuğundan bahsediyorlar. Extra hacim veren So Couture rimel gerçekten sürüldüğü anda farkı hissettiriyor. SuperLiner ise minik keçe ucuyla incecik eyeliner sürmenizi sağlıyor. Ve kendinden fırçalı rujlar ise dudakta ıslak ve seksi bir görünüm oluşturuyor.

_MG_0313Makyajı geride bırakıp cilt bakım ürünlerini deneyeceğimiz ve özelliklerini dinleyeceğimiz salona geçiyoruz. Skin Perfection yepyeni bir cilt bakım serisi… 4 adet üründen oluşuyor. İçeriğindeki özel formül sayesinde cildi mükemmelleştirmeyi hedefliyor. Bir de kusursuz makyaj temizleme suyu var ki bence bir mucize:) Pamuğa döküyorsunuz ve göz, cilt, dudak tüm makyajınızı uzun uzun silmenize gerek bırakmadan kolayca çıkarıyor. Çıkışta odama döndüğümde ilk işim makyajımı bu suyla çıkarmak oluyor ve evet anlatıldığı kadar iyi olduğunu kendim deneyip onaylıyorum:)

_MG_0317Ve L’oreal Paris’in yeni güzellik elçisinin açıklanacağı salona geçiyoruz. Kim olduğunu gün içerisinde duyuyoruz ama yine de görecek olmanın verdiği heyecan bambaşka:) Önce L’oreal Paris Global CEO’su mikrofonu eline alıp işbirliğinden bahsetmeye başlıyor. Sonra gözler kapıya çeviriliyor ve kapı açılıyor, Blake Lively muhteşem güzelliğiyle salona giriyor:)

_MG_0304 _MG_0418

Sempatik tavırlarıyla sahnede ne kadar mutlu ve heyecanlı olduğunu anlatıyor. Saçları, cildi, Balmain elbisesi, bacakları bakmaya doyamıyoruz. Korumaları eşliğinde salondan ayrılıp kokteylin yapılacağı alana geçiyor. Önce şampanyalar eşliğinde kutlama yapılıyor sonra da sohbete koyuluyor. Basın ordusu etrafında kimseyi yanaştırmıyorlar.

_MG_0426 _MG_0427 _MG_0433

Sonra korumasına gidip fotoğraf çekilmek istediğimi söylüyorum, kendisine sormalısın diyor. Ben de Blake Lively’den rica ediyorum ve kırmıyor beni:) Ve bu özel an da ölümsüzleşiyor…

blake lively

Giderken ne kadar heyecanlıysam şu an bu postu yazarken de aynı heyecanı yaşıyorum. Benim için çok özel ve çok güzel 3 gündü. Bu özel seyahati mümkün kılan L’oreal Paris ailesine kocaman teşekkürler:)

Bir sonraki postta ise Paris’te neler yaptım sizi bekliyor olacak;)