Yeni mimimiz hayırlı olsun diyorum ve Alis‘in yaptığı mim tanımını buraya taşıyorum:)

Saç modelinin fotoğrafını çek, blog’a koy (istersen yüzünü maskele). Gittiğin kuaför, orada (varsa) tercih ettiğin eleman, kuaförün ortalama fiyatı, memnun olup olmadığın – bunları yaz. Memnuniyet için en büyük kıstaslar: 1- Senin istediğini tutturabiliyor mu, 2- Kesimden birkaç ay sonra saçların hala şekle şemale giriyor mu. Bu mim kuaför bulmakta sıkıntı çeken kızlara bir rehber olsun.
Öncelikle şunu söylemek istiyorum kuaförlerle aram hiçbir zaman iyi olmamıştır, koşa koşa gitmemişimdir. Genelde gittiğim kuaföre üst üste 3 kez gittiğim görülmemişti hoşnutsuz ayrılmak gibi bi huyum vardı:) Ta ki Makas açılana kadar. Bu Makas Erdem Kıramerin makasıyla karışmasın alakası yok:) Göztepe Minibüs Yolu üzerinde Ethemefendi’ye gelmeden hemen önce diye tarif etsem anlarmısınız bilmiyorum:)

Makas’ı anlatmam gerekirse çok lüks olmamakla beraber mahalle kuaförünün biraz daha gelişmişi diyebilirim sanırım:) Fiyatları da oldukça uygun. Kesim 20 tl, Fön 7 tl, Boya 100 tl, Dip boya 60 tl liste böyle uzayıp gidiyor. Saçlarım boyalı değil sadece kesim, fön ve bakım yaptırıyorum.

Makas’ın sahibi İsmail Bey’e saçlarınızı kestirirseniz memnun ayrılacağınızın garantisini verebilirim. Hem yüzünüze yakışanı hem saçınızın yapısına göre en uygunu hem de trendy modelleri çok başarıyla kesiyor.
Ve bu da saç modellerim. 1 sene öncesine kadar baya uzundu. Sonrasında arkaları katlı bob model kestirdim. Ardından kısa saç bağımlısı oldum galiba gidip biraz daha kısalttırdım:)

Ve son olarak kocasını seven kadın’ı ve Z Fashion’ı mimliyorum. İkisinin de uzun güzel saçları var bakalım hangi kuaförü tercih ediyorlar:)