Bloggers & Designers projesinin 2. aşaması çoktan başladı, kuralar çekildi, bloggerlar tasarımcılarıyla eşleşti… Twitterdan takip edenlerin bildiği üzere ben de Kith&Kin markasının tasarımcısı Serra Kefeli ile eşleştim. Logosundan anlaşılacağı üzere Kith&Kin Afrika’ya özgü bir terimmiş, kabile içindeki insanların bir arada olup aynı duyguyu hissetme ihtiyacı anlamına geliyormuş. Serra da Afrikalı kabile insanlarından yola çıkarak eğlenceli ve savaşçı ruhlarını yansıtan bir koleksiyon hazırlamış. Canlı renkli ipek kumaşlar, boncuklar, desenler eğlenceli ruhu ortaya çıkarırken bir taraftan savaşçı ruhu sembolize eden sert kesimler; siyah, beyaz, gri renklerle birleştirilmiş. Ve ortaya kendine güveni ve eğlenceyi bir arada bulunduran harika bir koleksiyon çıkmış!

Sanırım en çok tasarımların eğlenceli ama kadınsı oluşunu sevdim. Ben ki pek renk sevmeyen biri olarak en renkli tasarımlarını bile severek giyebileceğimi farkettim. Serra’yla tanışınca tasarımlarındaki bu eğlencenin ve enerjinin nereden geldiğini anlıyorsunuz zaten:) Peki Kith&Kin tasarımlarına nereden ulaşırız diyorsanız Building, Akmerkez, Matchbox Teşvikiye, L’appart ve Londra’daki Wolf&Badger’da bulabilirsiniz.

Gelelim Serra’nın benim için tasarlayacağı elbiseye… Kith&Kin’in eğlenceli amazon ruhundan ödün vermeden bir Cindrella elbisesi yaratacak benim için:) Son hali tam olarak böyle olmasa da aklınızda bir fikir oluşturmuştur eminim:) Ben de dört gözle elbisemin bitişini bekliyorum… Haftaya prova var bakalım belki ufak bir kaç ipucu paylaşırım;)