Sevdiğim, yeni keşfettiğim yerleri paylaşmayı seviyorum La Patisserie Lune da onlardan biri. Nişantaşı City’s in arka kapısından çıktığınızda az ilerde sizi ‘Ne şirin dükkan’ düşünceleri ve ilginç dış cephe boyasıyla karşılıyor:) Önünden yürüyüp geçtiğinizde istem dışı olarak kafanızı uzatıp tatlılarına, makaronlarına bakma ihtiyacı hissediyorsunuz. Dışarıdan bakıldığında minik bir pastacı gibi gözükmüştü ama içeri girip arka bölümünü ve bahçesini de görünce burası artık minik tatlı kaçamakların, uzun çay sohbetlerinin, lezzetli pazar kahvaltılarının adresi oluverdi bir anda.

Kahvaltıda eggs benedictleri, pancakeleri görüp de fotoğraf çekmeden yemeye başlamak mümkün değil:) Sunumlar harika ama lezzetlerin de ondan aşağı kalır yanı yok. Peki sonra masaya gelen çay menüsüne ne demeli? Ah fincanlara mı bayılsam, makaronlara mı, çeşit çeşit çaylara mı? Biraz masalsı, fazlaca sevimli… Sevdiğinizi, arkadaşınızı, annenizi ya da en olmadı kitabınızı alın gidin, keyif yapın, yaparken de beni hatırlayın;)

Processed with VSCOcam with a5 preset Processed with VSCOcam with hb1 preset Processed with VSCOcam with a5 preset Processed with VSCOcam with e6 preset