Yeni tasarımcılar keşfetmeyi, onların hayal dünyalarına dalmayı ve heyecanlarına ortak olmayı çok seviyorum. Burçe Bekrek adına ilk olarak Ayşegül’ün bu yazısında rastladım, Hakan Adil’in çektiği koleksiyon fotoğrafları beni benden aldı. Bu tasarımları yakından görmeli, Burçe’yle tanışmalıyım mutlaka deyip soluğu Burçe’nin Nişantaşı’ndaki gizli bahçesinde aldım. Gizli dediysek gözlerden ırak bir yerde sanmayın, Nişantaşı’nda macrocenterın hemen yanında tabelasını görüp apartmanın arkasına dolaşmanız yeterli:)

Burçe Bekrek, diğer tasarımcıların kapsül koleksiyonlarına inat 63 parçalık bir koleksiyon hazırlamış adı intro+versa! Tasarımların beni en çok etkileyen yanı fonksiyonelliği ve kumaşları oluyor. Kumaşları kendi tasarlayıp üretiyormuş, dolayısıyla deri görünümlü ipekler, nano teknoloji kumaşlar sizi şaşırtmasın:) Fonksiyonelliğine gelirsek bir tasarımı birden çok şekilde kullanabilecek şekilde tasarlamış. Örneğin bir gömleğin hem önünü hem de arkasını giyebiliyorsunuz, ya da bir paltoyu ceket ya da boleroya dönüştürebiliyorsunuz. Nasıl oluyor demeyin gidin Burçe’nin showroomunda görün:)
Burçe’nin fashion studio’sunda sadece kıyafet tasarımları değil mobilyalar da sizi etkilemeye yetiyor:) Bu küvet koltuk ve yastıklar Burçe’nin tasarımları. Kıyafetlerin asılı olduğu su boruları ise mimar Sedef Kırdök tarafından tasarlanmış.

Burçe’nin akademisyen kimliği showrooma da yansımış. Arşivindeki dergilerin bi kısmını buraya getirerek modaseverlere sunmuş. Tam anlamıyla bir ilham stüdyosu olmuş aslında burası:)

Burçe Bekrek tasarımlarıyla sabah evden çıkıp, akşama şık bir davete katılmanız bile mümkün.
Sağ baştaki eteğin kıvrımlarını kapatıp simsiyah bir etek olarak işe gidebilir ardından tabiri caizse partilere akabilirsiniz:) Pratiklik diye ben buna derim!

İşçilik ve detaylar gözalıcı!
Nano teknoloji kumaşla tasarlanan trenchcoat! Detayları harika.
Fiyatları da sormayı ihmal etmiyorum tabi, 280 TL ile 1800 TL arasında değişiyor.
Burçe tasarımları kadar bilgileriyle de dopdolu bir insan. Gidip birkaç saat sohbet etmek bile uyfkunuzu açmaya yetiyor. Ve Burçe’nin kapısı herkese açık. Tasarımlarını yakından görmek, kendisiyle tanışmak, gizli bahçesinin görmek ya da sadece dergi okumak için bile uğrayabilirsiniz. Olmadı beraber gideriz:)

Burçe’yi facebooktan ve twitter‘dan takibe alın yenilikleri kaçırmayın.