Yediklerimize içtiklerimize hepimiz dikkat ediyoruz. Artık yeni çağın trendi sağlıklı yaşam ve beslenme…. Hepimiz genç ve sağlıklı kalmak istiyoruz, bunun için de çabalıyoruz. Mümkün olduğunca doğal, organik, katkısız, renklendiricisiz, glikozsuz, işlenmemiş gıda tüketmeye çalışıyoruz. Peki aynı özeni cildimize sürdüğümüz ürünler için de gösteriyor muyuz?

Her gün kullandığımız kremler, nemlendiriciler, fondötenler, pudralar? Ben kendi adıma konuşabilirim ki hayır etmiyordum. Kremlerimi, makyaj malzemelerini alırken renkleri, özelliklerini hepimiz konuşuyoruz ama çıkıp da içeriğini okumak ya da sormak çok aklımıza gelmiyor. Aslında ilk yapmamız gereken ürünlerin içeriğini kontrol etmek olmalı. Çünkü aslında cilt sürülen her ürünü absorbe ediyor ve vücuda işliyor. Bunun en güzel örneğini sarmısakla deneyebilirsiniz. Çıplak ayakla ezdiğiniz sarmısağın tadını ağzınızda hissettiğinizde ya da topuklarınıza sürdüğünüz Vicks’in etkisini göğsünüzde gördüğünüzde aslında vücudun herhangi bir yerine sürülen ürünün vücudun diğer kısımlarına nasıl yayıldığını görebilirsiniz.

Benim bu aralar güvenle kullandığım kremim Bepanthol… İçeriğinde paraben olmadığı için gönül rahatlığıyla kullanıyorum. Aynı zamanda içerdiği %5 dekspantenol ile cildi yumuşak, pürüzsüz ve nemli tutarak, cildin doğal yenilenme sürecine yardımcı oluyor. Nemlendirici içeriği sayesinde cildi rahatlatıp parlaklığını geri kazandırıyor. Bir kremin etkinliğini fiyatına ya da ambalajına bakarak değil, içeriğine bakarak anlayabilirsiniz;)

bepanthol_cilt_bakim_kremi