Pazartesi günü yine kısa bir seyahat beni bekliyor:) Ben bavul hazırlığına kozmetik ve makyaj çantasından başlayanlardanım. Çünkü mutlaka unuttuğum şeyler oluyor, o yüzden birkaç gün öncesinden kozmetik çantama koyacaklarımı göz önüne çıkarıyorum ve yavaş yavaş hazırlıklara başlıyorum. Kıyafet kısmı ise sanırım en kolay olanı benim için. Mutlaka kombinler yaparak bavula koyuyorum. Ayakkabısından çantasına, takısından aksesuarına… Böylelikle hem fazla ürün götürmemiş oluyor hem de gittiğim yerde ne giysem derdinden kurtuluyorum size de öneririm.

Bavulumu yavaş yavaş hazırlarken siz de bu süreçte yanımda olun istedim:)

  • DKNY’ın yeni çıkan kokusu my NY‘u denedim ve çok sevdim. Tatlı ama iç baymayan taze bir kokusu var, kalp şeklindeki şişesi de Aşk Çeşmesi’ne benimle gelmeyi fazlasıyla haketti:)
  • Tırnak bakımımı gitmeden yapıyorum ama eğer seyahat uzun ve oje değiştirmek gerekiyorsa o zaman yanımda bulunduruyorum. Bu seferki seyahatim kısa o yüzden tırnak etlerimi Sally Hansen Cuticle Remover‘la yumuşatıp tahta manikür çubuğuyla temizliyorum. Yine Sally Hansen’ın 370 numaralı Commander in Chic rengi de favorim oldu. Tatlı bir sonbahar rengi…
  • Geçtiğimiz günlerde Burt’s Bees‘in vücut losyonundan bahsetmiştim, şimdi de yanıma karamel renkli dudak parlatıcısını alıyorum. Hem nemlendiriyor hem de tatlı bir renk ve ışıltı bırakıyor.
  • Bepanthol artık çantamın vazgeçilmezi oldu. Seyahat çantama da koymayı ihmal etmiyorum. Hatta Roma’da hava hafif soğuk gözüküyor ve hava değişikliğinde cildim inanılmaz kuruyor. Bol bol nemlendirmek için Bepanthol imdadıma koşacaktır:)
  • Maybelline Baby Lips’in Mint Fresh aromalı dudak nemlendiricisi de renksiz nemlendirici için mutlaka çantamda olması gerekenlerden…
  • Darphin yorgunluk giderici ve rahatlatıcı göz bakım kremi ise, seyahatlerde yorgun düşen gözleri dinlendirmek, ertesi güne hazırlamak için harika bir ürün!
  • L’oreal Skin Perfection‘ın hatırlayacağınız üzere dijital güzellik elçisi olmuştum. BB kremini hala severek kullanmaya devam ediyorum.
  • Dişler seyahatte bile ihmale gelmez! ‘Arm&Hammer’ beyazlatıcı diş macunum da İtalya’da içilecek espressoların ve yenecek pizzaların ardından beyaz gülüşler için çantaya çoktan konuldu:)
  • Ah ahh saçlar… Şekil almayan saçların halinden seyahate gidince hiç şekil almayan saçları olanlar anlar:) John Frieda‘nın besleyici ve pürüzsüzleştirici argan yağı bakımı beni büyük bir yükten kurtarıyor olacak.
  • Ve son olarak Batiste kuru şampuanı da çantama ekliyorum. Kuru şampuanlar hayat kurtarıcı olabiliyor, özellikle de xxl hacim veriyorsa;)

Seyahat boyunca bloga post giremeyeceğim ama beni sosyal medya hesaplarımdan takipte kalabilirsiniz.

instagram: @gamzebiran , twitter: @gamzebiran , facebook: gamze.biran , hashtag #gamzeontheway

seyahat_travel_cosmetics_gamzebiran_travelsize