Sabah gözünüzü açtığınızda güneşli bir güne uyanmak gibisi yok. Perdenin arasından odaya sızan ışık, masamın üstünde duran taze çiçekler… Pazartesi günü moda haftası başlıyor, dolayısıyla oldukça yoğun günler geçiriyorum. Toplantılar, projeler ardı ardına sıralandı. Evden çıkmak için hazırlanıyorum, bir taraftan da benim bu aralar hem felsefesinden hem kokusundan oldukça hoşlandığım parfümümü sizinle tanıştırmak istiyorum, Olfactive Studio!

Bir parfüm düşünün ki gözle burun arasında sanatsal bir bağ kuruyor. Olfactive Studio’nun Parfüm tasarımcıları, sanatçıların eserlerinden ilham olarak koleksiyon oluşturuyorlar ve 5 benzersiz koku ortaya çıkıyor. Ve parfümlerin cinsiyetleri olmadığını düşünen Olfactive Studio parfümörleri kokuları hem erkek hem de kadına hitap edecek şekilde tasarlıyorlar.

Ben de bu 5 kokudan oluşan koleksiyondan Flashback’i kullanmaya başladım. İlk kokladığımda şu ana kadar kullandığım parfümlerden bir hayli farklı olduğunu anladım. Açıkçası ne şekerliydi, ne çiçeksi ne de odunsu dolayısıyla tam olarak neyle karşı karşıya olduğumu da anlayamadım. Koku oldukça keskin bir o kadar da canlı, sizi çocukluk anılarınıza döndürecek cinsten… Sonradan içinde neler olduğunu merak ettiğimde üst notalarında portakal, greyfurt (sanırım niye kokuyu bu kadar sevdiğimi anladım) ve Işgın (bizim yöreye özgü bir bitki) olduğunu gördüm. Sanırım bu parfüm benim için yaratılmış:)

Eğer Harvey Nichols ve Beymen Zorlu’ya uğrarsanız Olfactive Studio’nun ilginç ve sanatsal kokularıyla tanışmanızı isterim.

Olfactive Studio FlashbackOlfactive Studio FlashbackOlfactive Studio Flashback