Güzellik köşemizin bu haftaki konusu gece bakım kremleri… Günlük nemlendiriciler dışında krem kullanma alışkanlığım çok yoktu ta ki yaşımın 25 olduğunu ve göz çevresinde kırışıklık oluşumlarının başladığını farkedene kadar:) Artık düzenli olarak her gece yatmadan önce cildimi temizleyip, göz çevresi kremimi ve serumumu sürmeden uyumuyorum. Umarım ilerleyen yaşlara geldiğimde, her gece 10 dakikamı ayırdığım için cildime bakıp mutlu olacağım:)

L’oréal Paris’in Skin Perfection serisini kullanmaya başladığımı hatta ürünün güzellik elçisi olduğumu geçtiğimiz aylardan hatırlayacaksınızdır. Ben ürünü kullanmaya hala devam ediyorum. Serumlar normal kremlerden daha yoğun ve daha etkili oldukları için Skin Perfection serumumu gece yatarken cildime masaj yaparak sürmeyi ihmal etmiyorum.

Göz çevresi içinde ürünlerini çok sevdiğim, çok doğal ve bir o kadar da etkili Nuxe’ün ‘Contour des Yeux Prodigieux‘ göz çevresi kremini hafif parmak hareketleriyle uyguluyorum. Hem yaşlanmaya karşı hem de göz altı torbalarını gidermede oldukça etkili olduğunu gördüm.

Bir diğer serumum da Darphin’in Stimulskin Plus serisinden ‘Reshaping Divine Serum’. Normalde ileri yaşlarda kullanılması uygun çünkü ürün oldukça kapsamlı bir etkiye sahip. İçeriğindeki Commiphora mukul özü ve yaşlılık izlerine karşı etkili olan bir bitki türü olan Sea Emerald ile zamanla çukurlaşmış dolgun bölgelerin yeniden dolgunluk kazanmasına ve yüz kontörünün gözle görülür şekilde yeniden toparlanmasına ve sıkılaştırılmasına yardımcı oluyor. Tüm cildime kullanmak yerine haftada bir kere göz çevresine bakım kürü olarak uyguluyorum.

Benim gece bakımım bu kadar, siz yatmadan önce neler yapıyorsunuz?:)

gece bakım kremleri