Geçtiğimiz günlerde Nişantaşı Nubia‘da cilt bakımı yaptırdım. Nubia, Abdi İpekçi Caddesi’nde daha önce önünden yüzlerce kez geçtiğim ama ne yalan söyleyeyim içeri girmediğim güzellik ve bakım konseptli bir mağaza. Kryolan, Babor, Thalgo, Sothys, St. Barth gibi makyaj ve güzellik konusunda uzmanlaşmış markaların satışı yapılıyor. Bu markalarla genelde güzellik merkezlerinde ve spalarda karşılaşıyoruz ama burada da satışı var. Aynı zamanda Nubia’nın arka tarafında bakım odaları var. Hem cilt bakımları yapılıyor hem de LPG cihazlarıyla vücut sıkılaştırma yapılıyor. Nubia’yla ilgili bakımları, fiyatları, ayrıntılı bilgiyi sayfalarında görebilirsiniz. www.nubia.com.tr

Ben kendimi uzman ellere bıraktım ve Sothys ürünleriyle cilt bakımı yaptırdım. Düzenli olarak cilt bakımı yaptırdığım söylenemez ama ara ara çeşitli yerlerde denemişliğim var. Öncelikle rahatlıkla söyleyebilirim ki Nubia’da hem uzmanlar çok profesyonel hem de içeri girdiğiniz andan itibaren kendinizi iyi hissetmeye başlıyorsunuz. Bana Sothys ürünleriyle cildime uygun olarak temizleme ve arındırmaya yönelik bir cilt bakımı yapıldı ve çıkar çıkmaz cildimdeki değişim gözle görülür hale geldi. Çıkışta arkadaşlarımla yemeğe gittim ve herkesin ilk sorduğu cildine ne yaptırdın oldu:)

O gün Sothys ürünleriyle tanıştım ama sonrasında da bağımlısı oldum. Aranızda eminim daha önce tanışanlarınız, deneyenleriniz olmuştur ama benimki ilk görüşte aşk oldu:) Şu an cildim için Sothys nemlendirici, cilt temizleyici, göz çevresi ve gözenek sıkılaştırıcı kullanıyorum. Uzun zamandır her ürününden bu kadar memnun kaldığım bir marka olmamıştı o yüzden hemen sizinle paylaşmak istedim:)

NubiaTurkiye_Sothys_Güzellik (1) NubiaTurkiye_Sothys_Güzellik (3)

Hydradvance Comfort Hydrating Cream – Nemlendirici Krem

Cildim karma olduğu için genelde nemlendiriciler cildimi yağlandırabiliyor ama bu kremin yapısı gerçekten çok ince hem cildimi ferahlatıyor hem de oldukça yoğun nemlendiriyor.

NubiaTurkiye_Sothys_Güzellik (6)

Morning Cleanser – Yüz temizleyici 

Göz makyajımı çıkardıktan sonra cildimi temizlemek için kullanıyorum. Su ile köpürtüyorum ve cildimi kurutmadan içindeki badem yağıyla cildi yumuşatıyor ve derinlemesine temizliyor.

NubiaTurkiye_Sothys_Güzellik (5) NubiaTurkiye_Sothys_Güzellik (2)

Complexion Perfector – Gözenek sıkılaştırıcı

En büyük problemim burun kenarındaki gözenekler… Ne yapsam bir türlü kurtulamıyordum. T bölgem yağlı olduğu için yağlandıkça gözenekler genişliyordu. Şimdiye kadar kullandığım en başarılı gözenek sıkılaştırıcı diyebilirim. İnce bir tabaka halinde cilde uyguluyorum. Sonra üzerine nemlendiricimi sürüp makyajımı yapıyorum. Gözenekleri kapatıp matlaştırıyor ve genişleyen gözenekleri sıkılaştırıyor.

Anti-Puffiness Energizing Roll-On – Göz çevresi Roll-on

Ne olursa olsun gece göz çevresi kremimi sürmeden uyumuyorum. Sothys’in de metal aplikatörüyle masaj yaparak koyu halkaları ve şişkinlikleri geçirmesini sevdim. Kırışıklıklarla nasıl savaştığını da uzun vadede göreceğim artık:)
NubiaTurkiye_Sothys_Güzellik (7) NubiaTurkiye_Sothys_Güzellik (8)