Aralık ayına girdiğimize göre artık yılbaşı ruhu heryerde:) Siz de bugün masa başında sadece 10 dakikanızı ayırarak yılbaşını tırnaklarınıza getirmeye ne dersiniz? Clinique’in yılbaşına özel hazırladığı ve sadece online shopta satışa çıkardığı 3 özel renkle, 2 farklı ve kolay nail art yarattım. İhtiyacınız olanlar ise Clinique oje seti, makas ve banttan ibaret:)

_MG_1504Bu sene tırnaklarda hep çizgi modası görüyoruz. Bunu da kolayca yapmak için önce metalik rengi sürüyorum sonra oje kuruduktan sonra ince şeritler halinde kestiğim bantları deseni uygulamak istediğim tırnağa yapıştırıyorum. Tırnaklarınızın hepsine de uygulayabilirsiniz, ya da şeritleri ince / kalın nasıl yapmak istiyorsanız bantın genişliğini ona göre ayarlayabilirsiniz. Ben tek parmağa çizgiler yapıp diğerlerinin ucuna renkli french yapmak istedim bu yüzden diğer tırnakların da ucuna birer bant yapıştırdım. Sonra bantlarından üstünden fuşya rengi ojemi sürüyorum ve kurumasını bekliyorum. Ardından bantları aynı yöne çekerek çıkarıyorum. Sonuç, ışıltılı ve renkli tırnaklar:)

101CANON2Bu sezon tırnaklarda gördüğümüz diğer bir trend de V şekli. Bu sefer hiç ekipman kullanmadan sadece el becerisiyle 3 renkli V şekli yapıyoruz. İlk olarak bordo rengi ojeyi tırnağıma sürüyorum. Ojenin kıvamı çok güzel tek katta bile harika sonuç veriyor. Sonra üzerine iki fırça darbesiyle metalik renkli V şekli yapıyorum. Kuruduktan sonra ise fuşya rengiyle daha ince olarak yine aynı işlemi uyguluyorum. Sonuç yılbaşı ruhuna hazır tırnaklar;)

101CANON1

 

Let’s get the Christmas spirit for the nails! I made 2 easy nail art with the clinique’s special new year nail polish set. It includes 3 different colors, strappy sandals, black honey and the polished amethyst. First i made ‘stripes’. I applied the strappy sandals then cut the lines from the scotch tape and sticked them over the nails. Then applied the polished amethyst over the lines. After they dried pull them back! Now you got shiny and strippy nails:)

And second one is the V shape, three coloured nails. You don’t any equipment for this one, only nail polishes. First i wore the black honey. Then i made V shape easily with a strappy sandals. And i made the same process for the polished amethyst also. Now you had the chritmas spirit on your nails! Have fun:)