Sevgili takipçim, şubat ayında bir kız arkadaşıyla beraber 3 günlüğüne Amsterdam’a gidiyormuş ve benden onun için bir kombin yapmamı rica etti. Ben de kombin yapmak yerine dolabındaki kıyafetleri değerlendirip ilham alabilmesi seyahatine uygun olabilecek stil önerileri paylaşıyorum:)

Seyahate giderken en önemli nokta rahat ve şık gözükebilmek, çünkü geriye güzel anılar ve fotoğraflarımız kalıyor:) Amsterdam sokaklarında donarak dolaşmak eminim pek keyifli bir anı olarak kalmayacaktır. Onun yerine hem keyfini çıkarıp hem de kendini iyi hissedebileceğin kıyafetler seçmen gerek. Benim kış seyahatleri için en büyük ipucum farklı farklı bereler, şapkalar ve atkılar almak! Kimi zaman tek bir paltoyla seyahat ettiğim de oluyor, ama her gün farklı bir bere ve atkı takarak kombinimi farklılaştırabiliyorum:) Eğer seyahat için birşeyler satın almak istiyorsan önceliğini aksesuarlardan yana kullan derim. Güzel bir şapka ya da bere…

Bir spor ayakkabı ve bir bot bence 3 gün için yeterli olacaktır. Rahat botlarını ayağına giyip, spor ayakkabılarını bavuluna koyabilirsin. Amsterdam’ın sokaklarını rahat rahat dolaşmak için ihtiyacın olacaktır. Bavula bir jean ve bir de tayt koy bence. Kalın kazaklar, denim gömlekler ve tshirtler basic stilini tamamlamana yardımcı olacaktır.

Bir de bavulunu yaparken kombinlerini hazırlayıp koymayı unutma:) 1. gün, 2. gün ve 3.gün olarak. Böylelikle oraya gittiğinde hem ne giyeceğim diyerek vakit kaybetmezsin hem de bu kazak bu pantolonla olmaz ki sorunlarıyla karşılaşmazsın…

Bu arada Amsterdam yeme-içme rehberimin de bir çıktısını almayı unutma, lezzet garantili önerilerim var;) Şimdiden iyi yolculuklar!

amsterdamstili amsterdamstili1