Siz de benim gibi ince çorap giyerken kaçıranlardan mısınız? 🙂 O zaman harika bir haberim var. Artık çoraplarımız kaçmayacak. Evet ben de Marks&Spencer’ın çoraplarını deneyene kadar inanmamıştım ama gerçekmiş:) Marks&Spencer akıllı çoraplar geliştirmiş ve her türlü ihtiyaca çözüm bulmuşlar. Kaçmaya dayanıklı, parmak uçları açık, ayağa masaj yapan, kaymayı engelleyici taban özelliği olan, bel ve kalça şekillendirici çoraplar akıllı çorapların sadece bir kısmı:)

Ben de 3 farklı seçeneğini deneme şansı buldum. İlk olarak kaçmaya dayanıklı ve parmak uçları açık olan çorabı denedim. Öncelikle parmak uçlarının açık olması hem açık ayakkabı giyip hem de çorap giymek isteyenler için harika bir çözüm olmuş. Baş parmakla diğer parmaklar arasına bir dikiş koyarak çorabın yukarı kayması da engellenmiş. Peki kaçmaya karşı dayanıklılığına ne diyeceksiniz diye sorarsanız ben 10 puanı verdim. Giydim, çektim, çekiştirdim sonuç mükemmel:)

İkinci olarak bel ve basen bölgelerini korse yardımıyla gözle görülür şekilde toparlayan çorabı giydim. Korse kısmı çok güzel sarıyor ve ayva göbeğime çözüm oluyor:) Parlaklığı da tam kıvamında.

Ve son olarak diğer bir şekillendirici özelliği olan bodyshaperı denedim. Korseli olana göre daha hafifçe toparlıyor ama güzel kıvrımlar yaratıyor. İnce çoraplarla artık barışmaya başladığımı söyleyebilirim:)

Peki fiyatları nasıl diye sorarsanız, diğer ince çoraplara göre biraz daha pahalı. Ama haftada bir çorap kaçırıp atmaktansa, bir tane akıllı çorap edinip uzun süre giymek çok daha hesaplı:)