Geçtiğimiz haftalarda annemle beraber Be Positive‘in yolunu tuttuk. Annem 25 senedir içtiği sigarayı bırakmak istiyordu ben ise her gün yemeden duramadığım tatlılara, şekerlere bir son verip daha sağlıklı bir hayata adım atmanın derdindeydim:) Bir arkadaşımdan duydum Abrahamson metodunu internetten iyice araştırdıktan sonra randevumuzu alıp gitmeye karar verdik. Açıkçası neyle karşı karşıya olacağımızı, bizi nelerin beklediğini çok da bilmiyorduk ikimiz için de değişik bir tecrübe oldu. Annemin daha önce sigarayı bırakma girişimleri olmuştu ama başarılı olamamıştı ben ise her defasında işlenmiş şekeri hayatımdan çıkarmaya uğraşıp pastaları görünce hayallerim hep başka bahara kalıyordu. Bu sefer ikimiz de kararlı ve bırakmaya hazır haldeydik.

Abrahamson metodu bioenerji yöntemiyle beyindeki reseptörlerin kapatılmasıyla uygulanan bir yöntem, en azından gitmeden önce bildiklerimiz bu kadardı. Günler öncesinden gelirken neleri yapmamız gerektiğine dair mailler aldık, öncesinde telefonla işleme hazır hale geldik ve zamanı gelince de Balmumcu’daki kliniğin yolunu tuttuk.

İlk olarak annemin sigara seansına katıldım. Abrahamson metodunu uygulayacak terapist önce 5 kişilik ekibe bilgi verdi ve sonrasında tüm soruları uzun uzun yanıtladı. Kimsenin aklına takılan birşey kalmayınca da teker teker odaya alarak 15-20 dakikalık bioenerji seansları uyguladı. Aradan birkaç saat geçtiğinde ve sıra kendi seansıma geldiğinde ise bu sefer gluten ve şekeri bırakma üzerine ve sonrasında neler yememiz gerektiğine dair açıklayıcı bilgiler ve broşürler verildi sonrasında ise odadaki seansa geçtim. Terapist iki elime doğal taşlar koyup bunları sıkı sıkı tutmamı ve güzel anılar hatırlamamı istedi. Gözlerim kapalı olduğu için odada neler olduğuna tanıklık edemesem de başıma dokunan bir kaç parmak hareketi dışında birşey hissetmedim. Hatta bir süre sonra enerjinin etkisiyle fazlaca uykulu ve başımı tutamaz bir hale geldim sonrasında ise terapist seansın bittiğini söyleyerek gözlerimi açtırdı. İçeride sanırım 15 dakika falan kaldım ve çıktığımda nasıl yani canım hiç şeker istemeyecek mi sorularıyla baş başa klinikten çıktık.

Bu yazıyı yazmak için ise 15 gün bekledim çünkü etkilerini görüp sizinle öyle paylaşmak istedim. Öncelikle ilk birkaç saat ve onu takip eden birkaç günün çok da kolay geçmediğini söyleyebilirim hem annem için hem de benim için. Alışkanlık gereği kahve içtiğimde yanında tatlı bir şey yeme ihtiyacı hissediyor ya da restorana gittiğimde ilk aklıma gelen bir pizza ya da makarna sipariş etmek oluyordu. Ama zaman geçtikçe farkettim ki aslında isteklerim gerçekten körelmiş. 15 gündür ağzıma tek lokma işlenmiş şeker koymadım ve vücudum bile anında tepki verdi. Artık gün içerisinde ani kan şekeri düşmeleri yaşamıyor, daha enerjik hissediyor hatta 3 kilo bile vermiş bulunuyorum. Glutensiz beslenme kısmı beni şu sıralar biraz zorluyor ama mümkün olduğunca protein ağırlıklı beslenerek onun da üstesinden gelmeye çalışıyorum.

Annem ise 25 senedir günde ortalama 10-15 sigara içen birisi olarak 15 gündür tek bir sigara bile içmedi. Evet hala alışkanlıkla yemeklerden sonra bir sigara yakmak ara sıra aklından geçiyormuş ama yavaş yavaş onun da geçtiğini düşünüyor.

Abrahamson metodu ile ilgili daha detaylı bilgiye linkten ulaşabilirsiniz. http://www.bepositive.com.tr/abrahamson-metodu-nedir/

Tabi ki herkeste aynı etkiyi yaratamayabiliyor ama başarı oranı yüzde 80’lerdeymiş. Biz işin sırrının önce kendimize inanmak ve kararlı olmaktan geçtiğini düşünüyoruz. Eğer siz de sağlıklı bir hayata adım atmaya kararlıysanız bence denemeye değer;)

Processed with VSCOcam with 6 preset