Dün Özlemle bugün için çukurcuma, galata taraflarındaki butikleri gezmek üzere plan yaptık. Sabahtan yağmur yağmasın totemi de yaptık yollara düştük. Evet totemimiz tuttu yağmur yağmadı:) İstiklal’den geçilir de Terkos’a uğranmaz mı diyip hemen uğradık, yaz günü montlar beğendik ama tişörtler almakla yetindik:) Sonrasında planımızdan şaşmayarak Tünel’den aşağı Galata’ya doğru tam kaptırmıştık ki solda küçük bi dükkan bizi cezbetti. Bakırdan bükülmüş yüzükleri, küpeleri, bilezikleri görüp de geçmek olmazdı. Paramızı ve zamanımızı Seda’nın yaptığı takılara yatırdık:) El emeği işleri çok seviyoruz.Fiyatları da 7.5- 25 arası değişiyor çok uygun. Beni yüzük meraklısı olarak biliyorsanız, beni alın 5le çarpın 10 ekleyin Özlem’in yüzük merakını bulursunuz:)
***
Yesterday, my friend Özlem and I made a plan to go to the vintage shops for today. It was raining for few days so we wish it would not rain. We’re happy it didnt rain:) We shopped all day long, im at home and really tired:) i hope you look like our trip and photos…xxx
Bunlar benim beğendiklerim. Özlem hepsini al diye ısrar etti ama en sağdakini seçmekle yetindim:)

Bunlar da Özlem’in koleksiyonuna eklediği yeni yüzükleri… Çinili yüzük favorim.

Sonrasında Galata’nın butiklerini dolaştık. Laundromat, La mariquita, Paristexas, Secondchance, Güneş, Building, Bahar Korçan şu an aklıma gelenler… Sonrasında istiklale doğru yola koyulmuştuk ki solumuzda bir vintage butikle karşılaştık. Adı binbir gece olabilir ya da zihnim bana bir oyun oynuyor:) Özlem’in meraklı ve girişmci adımlarını takip ediyorum…

İçerisi fazlasıyla karışık ve loş! Rutubet kokusundan bahsetmiyorum bile:) Güzel şeyler bulmak mümkün ama yeterince sabırlı ve karıştırmacı olabilirseniz:)
Ben de militer şapkam ve vintage çantamla ne kadar da mutluyum:)

Sonrasında Çukurcuma’nın sokaklarında gezindik. Cezayir sokağının alt kapısından Özlem Ahıakın’ın İkon’una, tabe kıyamete, mozk’a ve yol üstünde karşılaştığımız birçok butiğe uğradık.

Son durak olarak da Suriye Pasajındaki by Retro’ya uğradık. Tam olarak uğradık denemez orada bi süre yaşadık:) İçerisi çok büyük ve diğer vintage butiklere oranla fazlasıyla düzenli ve çok ilgililer. Uzun süre karıştırıyoruz, deniyoruz, takıp takıştırıp dalga geçiyoruz:) Tek sorun kıyafetler büyük beden ama buna da cözüm bulmuşlar içeride bir de terzi mevcut. Ben elim boş ayrılıyorum:( Özlem ise bana inat cok güzel bir ceket ve gözlükle ayrılıyor. Sürekli yeni ürünler geliyormuş şansımı bir dahakine deniycem:)